تعمیر سقف شیبدار در مشهد 4

تعمیرات سقف شیبدار در مشهد

تعمیر سقف شیبدار نه تنها در مشهد بلکه در سراسر ایران از اهمیت خاصی برخوردار است. اوضاع اقتصادی امروز باعث شده که اگر راهی برای تعمیر وسایل پیدا کنیم هرگز به سراغ تعویض آن ها نخواهیم رفت. سقف شیبدار هم از این موضوع مستثنی نیست.

ما در مرکز پخش سقف شیبدار مشهد به عنوان اصلی ترین مرکز پخش انواع سقف شیبدار در مشهد و خراسان رضوی، در زمینه تعمیرات هم خدماتی ارائه میدهیم. در ادامه سعی بر آن داریم که آموزشی مختصر و مفید در زمینه تعمیر سقف شیبدار در اختیار شما قرار دهیم. چرا که بسیاری از این تعمیرات به راحتی توسط همگان قابل انجام هستند.

پیدا کردن محل خرابی سقف شیبدار

مهم تر و البته بسیار سخت تر از تعمیر سقف شیبدار پیدار کردن محل خرابی است. این موضوع بسیار زمان بر است. ابتدا باید به دنبال سرنخ باشیم. در ادامه چند سر نخ معمول را بررسی میکنیم.

چکه آب از سقف

محل چکه آب میتواند نشانگر محل خرابی سقف شیبدار باشد. انواع سقف های شیبدار در شهر مشهد به راحتی از این روش محل خرابی خود را لو میدهند. البته خیال نکنید اگر محل چکه آب در سقف شیبدار را پیدا کرده اید کار تمام است و سقف شیبدار از همان محل خراب شده است و نشتی دارد. گاهی آب از محل نشتی آب وارد شده، مسیری را در میانه سقف و در بین لایه های سقف شیبدار طی میکند و از محلی به داخل چکه میکند. پس از روی سقف باید گستره وسیعتری در اطراف محل چکه را بررسی کنید. محل نشتی معمولا قدری بالاتر از محل چکه است.

تغییر رنگ بخشی از سقف

مورد بعدی که خبر از خرابی سقف شیبدار میدهد تغییر رنگ قسمتی از سقف یا همان نم زدگی آن است. این تغییر رنگ هرچقدر هم کوچک باشد باید سریعا برطرف گردد. هرچه دیرتر به تعمیر این مدل خرابی ها بپردازیم هزینه های تعمیر خود را زیادتر کرده ایم. نم زدگی سقف هم موردی است که ممکن است خرابی دقیقا بالای آن نباشد. پس باز هم از روی سقف باید گستره وسیع تری در بالای محل نم زدگی مورد بررسی قرار گیرد.

زنگ زدگی میخ ها

در هنگام نصب سقف های شیبدار میخ ها و پیچ های مربوطه، گاها به داخل خانه نفوذ میکنند. معمولا بهتر است ادامه میخ ها بعد از نصب از داخل بریده شوند. به هرحال حتی در صورت بریده شدن میخ ها و پیچ ها میتوان با بررسی انتهای آن ها به زنگ زدگی شان پی برد.

این مورد بررسی خرابی سقف برای نصب های استاندارد و اصولی قابل پیگیری است. نصب هایی که در آن میخ ها و پیچ ها بعد از نصب، عایق بندی می شوند. روشی اصولی و استاندارد که ماهم در سقف شیبدار مشهد آن را دنبال می کنیم. این روش طول عمر اتصالات سقف را بسیار بیشتر میکند و در این موارد هم میتواند برای پیدا کردن محل نشتی سقف شیبدار بسیار راه گشا باشد.

از آنجایی که میخ ها عایق بندب شده اند، یک میخ زنگ زده خبر از دو موضوع میدهد. یا آب از محل خرابی سقف وارد شده و باعث زنگ زدگی میخ شده و یا خود عایق بندی میخ خراب شده. در هر دو صورت باید سریعا به تعمیر سقف شیبدار پرداخت.

موارد دیگر تخصصی تر بوده و توسط متخصصین قابل شناسایی میباشد.

آموزش تعمیر سقف شیبدار

بعد از آنکه محل نشتی سقف شیبدار شناسایی شد، باید کار تعمیر سقف آغاز شود. با مراجعه به سقف شیبدار به راحتی میتوانیم ورق های خراب را پیدا کنیم. ورق ها گاهی شکسته اند. گاهی ممکن است بر اثر طوفان کلا از جای خود کنده شده باشند و گاهی با تغییر رنگ خود نشان میدهند که خراب شده اند.

تعمیر سقف شیبدار در مشهد 1

اگر تکه ورقی از سقف کنده شده است، ورق جایگزین را باید در محل مخصوص قرار دهید. برای این کار باید پیچ های ورق بالایی را باز نموده قسمت بالایی ورق جدید را زیر ورق بالایی قرار دهید و قسمت پایین ورق جدید روی ورق پایینی قرار بگیرد. بعد از آن پیچ ها را بسته و عایق بندی پیچ ها را شروع میکنیم.

تعمیر سقف شیبدار در مشهد 2

 

این موضوع برای ورق های شکسته هم صادق است. اگر در سقف شیبدار ورقی شکسته بود، باید ورق باز شده و ورق جدید به همین صورت جایگزین گردد. البته درباره ورق شکسته ما در سقف شیبدار هایی که در مشهد نصب شده اند میتوانیم بخش سالم ورق شکسته را نگه داریم و به این صورت باز هم در هزینه ها صرفه جویی بیشتری انجام دهیم. تعمیر خرابی عایق بندی پیچ ها هم بسیار مهم است و باید سریع تر برطرف گردد.

تعمیر سقف شیبدار در مشهد 3

 

تعمیر سقف شیبدار در مشهد 4

تعمیر سقف شیبدار در مشهد

 

 

در برخی موارد ورق سالم به نظر میرسد ولی نشتی دارد. در زمینه ورق هایی که از جنس فلز هستند میتوانیم به وسیله ی تغییر رنگ آنها به این موضوع پی ببریم. گاهی قسمت هایی از این ورق ها دچار ترک های میشوند. به همین دلیل، آب از قسمت های محافظ رد شده و به قسمت فلزی، آسیب میرساند. به همین دلیل رگه هایی با رنگ متفاوت روی ورق های سقف شیبدار نقش می بندد که نشانه خرابی آن هاست. این روق ها هم باید به همان صورتی که گفته شد تعویض گردند.

سقف شیبدار دکرا

دکرا یک سقف شیبدار زیبا

دکرا یا تایل یک سقف مقاوم و زیبا

یکی از انواع سقف های شیبدار که در نماهای ساختمان مور استفاده قرار می گیرد، دکرا نام دارد. تایل نام دیگر این نوع سقف شیبدار می باشد. این نوع سقف شیبدار برای اولین بار در کشور نیوزلند تولید شد. دکرا به واسطه زیبایی طبیعی و وزن کم بین مهندسان صنعت سقف شیبدار شناخته شده است. همپوشانی عالی ای که این پوشش در میان سقف های شیبدار دارد بسیار عالی و مثال زدنی می باشد.

مشخصات فنی سقف شیبدار دکرا یا تایل:

ابعاد : ۱۳۴۰×۳۷۰ میلیمتر

وزن : ۲۸۰۰ گرم

و همانطور که قابل محاسبه است برای یک متر مربع، تقریبا به ۲/۱ ورق دکرا احتیاج داریم.

ساختار دکرا:

دکرا یا همان تایل که به تایل سنگریزه ای هم معروف است از ۷ لایه اصلی ساخته شده که در ادامه به بررسی هر لایه میپردازیم:

سقف شیبدار دکرا

سقف شیبدار دکرا

۱- فولاد: پایه و بیس اصلی ایت سقف شیبدار فولاد است.

۲- آلومینیوم: این لایه در واقع با مقاومت بالایی که در برابر خوردگی دارد، اولین محافظ برای فولاد به شمار می رود.

۳- اکرلیک رزین: این اکرلیک لایه محافظتی بعدی است. وظیفه آن بیشتر واسط بین لایه های بعدی است.

۴- لایه پایه: یک لایه چسبنده است که در سقف شیبدار دکرا یا تایل استفاده می شود. وظیفه اصلی این لایه نگهداری از از سنگ ریزه هایی است که در مرحله بعدی به ساختار این سقف شیبدار افزوده می شود.

۵- لایه سنگ و شن ریزه: این لایه نمای اصلی سقف شیبدار را به وجود می آورد. سنگ ریزه ها رنگ طبیعی به سقف شیبدار تایل یا همان دکرا میدهند که به مرور زمان با تابش آفتاب و بارش ها از بین نمیروند. در ضمن این لایه به عنوان عایق صدا هم به خوبی ایفای نقش میکند. رنگبندی سقف شیبدار دکرا یا تایل را میتوانید در تصویر زیر مشاهده فرمایید:

رنگ بندی سقف شیبدار دکرا 2

رنگ بندی سقف شیبدار دکرا ۲

۶- لعاب: این لایه باعث محکم تر شدن سنگ ریزه ها میشود. از طرفی، به سقف درخشنگی داده و در برابر آب از آن محافظت می کند.

۷- روکش اپوکسی: این لایه در زیر لایه فولادی اصلی قرار میگیرد و از آن در برابر خوردگی در برابر بخار آب و سایر عوامل محیطی که از داخل بر سقف اثر میگذارند محافظت می کند.

مزایای سقف شیبدار دکرا یا تایل:

۱- وزن پایین: وزن پایین این مدل پوشش سقف شیبدار از مهم ترین مزایای آن به شمار میرود. این وزن کم باعث شده که بتوان این پوشش سقف را روی اسکلت هایی با مقاومت متوسط هم نصب نمود.

۲- ضد آب: مدل نصب این این سقف به آن گونه است که احتما نفوظ آب و رطوبت را به صفر رسانده است.

۳- ضد آتش: این سقف شیبدار به هیچ عنوان آتش نمیگیرد و میتواند در برابر آتش تا مدت زمان زیادی مقاومت کند.

۴- عایق صوت و رطوبت: همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، این سقف شیبدار عایق بسیار خوبی در برابر گرما و صدا می باشد و دلیل آن هم سنگریزه هایی است که در ساختار دکرا یا همان تایل مورد استفاده قرار گرفته است.

معایب سقف شیبدار دکرا یا تایل:

۱- نصب پیچیده: سقف های شیبدار تایل یا دکرا نصب نسبتا تخصصی تری دارند. این سقف ها باید توسط تکنسین های مخصوص نسب شوند تا دوام بالایی داشته باشند. ما در نانو سقف شیبدار استادی این تکنسین ها را در اختیار داریم.

مراحل نصب سقف شیبدار

مراحل نصب سقف شیبدار به چه صورت است؟

با توجه به اینکه امروزه در بسیاری از نقاط ایران و جهان گرایش به استفاده از سقف های شیبدار به سرعت رو به افزایش است. بسیاری از مخاطبان این محصول به دنبال این هستند تا اطلاعاتی در مورد این سقف ها به دست آورند. اطلاعاتی در زمینه انواع این سقف ها، کیفیت، قیمت و روش های طراحی و نصب آنها در نصب یک سقف خوب و دلپذیر بسیار کمک کننده خواهد بود. در این مجال کوتاه برآنیم تا در زمینه مراحل نصب سقف شیبدار اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

مراحل نصب سقف شیبدار

در ابتدا ساخت یک نشیمن محکم و اصولی را در پیش میگیریم. این نشیمن باید به گونه ای طراحی و اجرا شود تا بستر اصلی نصب سقف شیبدار باشد. به همین منظور کلافی فلزی از جنس پروفیل یا چوب را در دور تا دور محل نصب سقف شیبدار پیاده سازی میکنیم. این کلاف باید بسیار محکم باشد و با اتصالات قدرتمند و مطمئن به اسکلت فلزی سازه متصل گردد تا در برابر عوامل نیروی خارجی مثل باد از خرابی و فروپاشی سقف شیبدار جلوگیری نماید.

مراحل نصب سقف شیبدار

مراحل نصب سقف شیبدار

پس از نصب کلاف دورتادور سازه با توجه به نوع سقف شیب دار برای نصب تکیه گاه بلندترین نقطه از سقف به نقشه های مهندسی مراجعه کرده و این قسمت از سقف را نیز پیاده سازی می کنیم. پس از نصب بلند ترین دهانه به کلاف دور تا دوری سقف، کلاف های جانب و شیبدار را از این دهانه به کلاف پیرامونی متصل میکنیم تا این قسمت از مراحل نصب سقف شیبدار به پایان برسد و اسکلت اصلی سقف شیبدار آماده گردد.

در مرحله بعد به نصب زیر سازی های سقف شیبدار می پردازیم که با توجه خبه نیاز و سفارش مشتری در سقف های گوناگون متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر مشتری به دنبال عایق حرارتی بیشتری باشد باید در زیر ساخت های سقف شیبدار بیشتر از پشم شیشه و مواد مشابه آن استفاده نمود. و اگر عایق صوتی هم برای مشتری مهم بوده و در سفارشات خود لحاظ کرده باشد، استفاده از نوعی چوب به نام (او اس بی) بسیار رواج دارد.

مراحل نصب سقف شیبدار

مراحل نصب سقف شیبدار

در مرحله بعد از مراحل نصب سقف شیبدار به رو سازی نهایی میرسیم. این بخش هم با توجه به نیاز مشتری متفائت خواهد بود. بعضی از مدل های سقف شیبدار به گونه ای است که با نوعی همپوشانی میتوان عایقی رطوبتی برای ساختمان اجرا کرد و بعضی مدل های دیگر احتیاج به آب بندی قبل از نصب دارند.

در پایان کار هم بر برخی تزیینات مثل تاج بام، لبه بند، کله بام، کتیبه و … روی بام با میخ یا پیچ نصب میشود. البته حتما باید بعد از نصب این قطعات محل پیچ ها و میخ ها را هم آب بندی نمود تا از نفوذ آب به داخل ساختمان جلوگیری شود.

 

 

سقف شیبدار منحنی

بررسی سقف شیبدار منحنی شکل

یکی از انواع سقف شیبدار که امروزه جدیدا در بعضی از مناطق لوکس نشین مورد استفاده قرار میگیرد. سقف شیبدار منحنی شکل می باشد. این نوع سقف ها در دسته سقف های شیبدار لاکچری قرار گرفته و در بعضی از شهر های بزرگی مثل تهران، مشهد، اصفهان و … دیده شده است.

سقف شیبدار منحنی در یک نگاه

برای ساخت و تجهیز این نوع سقف ها بیشتر از اسکلت فلزی استفاده میشود. چرا که فلز با توجه به انعطاف پذیری بالای خود دست طراحان و معماران را بیشتر در مسیر طراحی و نصب و اجرای این نوع سقف شیبدار باز میگذارد.

گاهی میتوان بخشی از عمارت را به این نوع سقف شیبدار منحنی مجهز نمود. مثلا نصف سقف را به صورت ساده طراحی و نصب کرد و نصف دیگر که بیشتر در مسیر دید قرار دارد به سقف شیبدار منحنی مجهز نمود. یا به عنوان مثالی دیگر سقف شیبدار منحنی را فقط برای سردر باغ ویلا طراحی و نصب کرد. یا در قست پارک خودرو ها با استفاده از سقف شیبدار منحنی یک پارکینگ شیک و زیبا را به باغ ویلا اضافه کرد.

 

سقف شیبدار منحی

سقف شیبدار منحی

مزایا و معایب سقف شیبدار منحنی

این نوع سقف دارای ظاهر بسیار شیک و زیبایی هستند و میتوانند عمارت شما را به راحتی از عمارت های مجاور متمایز کنند. این تمایز حس برتری خاصی به  صاحبان عمارت میبخشد. در عین حال شاید مصالح و مواد اولیه ساخت سقف شیبدار منحنی ارزان تر از مدل های لاکچری مشابه خود باشد؛ ولی طراحی آن برای شما هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت. این هزینه بسته به میزان پیچیدگی طرح متفاوت خواهد بود. همین هزینه بیشتر در هنگام نصب و اجرای سقف شیبدار منحنی باز هم گریبان گیر شما خواهد شد.

مسئله بعدی درباره ی این نوع از انواع سقف شیبدار این است که نصب سقف شیبدار منحنی ممکن است فضای پرت زیادی را به داخل عمارت تحمیل کند. البته با یک طراحی دقیق میتوان این مشکل را به یک مزیت تبدیل کرد. به این صورت که با یک طراحی اصولی از این ویژگی سقف های شیبدار منحنی شکل استفاده کرد و مکان های بکر و زیبایی را در داخل عمارت ایجاد نمود.

سقف شیبدار پروانه ای

بررسی سقف شیبدار پروانه ای یا V شکل

یکی از سقف های شیبداری که معمولا کمتر رواج دارد سقف شیبدار پروانه ای می باشد. این سقف ها از نظر بصری دقیقا برعکس سقف های شیبدار معمولی نصب میشوند. به این صورت که دو سطح سقف به جای اینکه خط اتصال بالا و خط های منفصل پایین تری داشته باشند، خط اتصال مشترکی در پایین داشته و خط های منفصلشان بالاتر قرار میگیرد. به صورتی که به ذهن بیننده تصویر یک پروانه را تداعی میکند و به همین علت است که این نوع طراحی سقف شیبدار به سقف شیبدار پروانه ای معروف شده است. که در ادامه به مزایاو معایب این سقف ها بیشتر می پردازیم.

این مدل سقف ها معمولا در مناطق گرمسیری و استوایی مورد استفاده قرار میگیرد. یعنی در مناطقی که تابش آفتاب و بارندگی پدیده ی قالب آب و هوایی آن منطقه را تشکیل میدهد. و آن هم به این دلیل است که بتوان از تابش مستقیم آفتاب و آب باران بیشترین استفاده را کرد.

سقف شیبدار پروانه ای به خاطر طراحی خاص خود میتواند محلی بسیار مناسب برای نصب باتری و سلول های خورشیدی باشد. این نوع سقف ها تا زمانی که خورشید در آسمان هست تمام نور آن را جذب کرده و تقریبا میتوان گفت در تمام طول روز هیچ قسمت از سقف را نمیتوان یافت که سایه باشد. از طرفی سقف شیبدار پروانه به راحتی میتواند برای جمع آوری آب باران مورد استفاده قرار بگیرد. این سقف ها آب باران را در مرکز خود جمع کرده و میتوان با یک سیستم انتقال آب ساده ناودانی آب جمع شده را مورد استفاده قرار داد.

سقف شیبدار پروانه ای

سقف شیبدار پروانه ای

سقف شیبدار پروانه ای ، مزایا و معایب

در زمینه مزایای سقف شیبدار پروانه ای میتوان به مطالبی که گذشت اشاره داشت. یعنی این مدل سقف شیبدار دوستدار طبیعت است. با تولید برق به کاهش آلودگی هوا و با جمع آوری آب پاک باران به کاهش مصرف آب های زیرزمینی کمک میکند. از دیگر مزایای این مدل سقف شیبدار طراحی زیبا و لاکچری آن است که به راستی چهره باغ ویلا را متفاوت و شیک تر نشان میدهد.

ولی در باره معیب این سقف میتوان به هزینه بالای نصب و نگهداری آن اشاره کرد. البته تهیه هر محصول لاکچری قیمت بالایی دارد. این سقف ها باید شدیدا ضد آب طراحی شوند چون آب باران مسقیما روی زمین نمیریزد و مسیر بشتری را روی سقف طی میکند. لذا این مسئله احتمال پوسیدگی سقف را افزایش می دهد. از طرفی اگر مجرای انتقال آب به محل مصرف مسدود شده باشد، آب روی سقف جمع شده و این خودش یعنی احتمال نفود آب به زیر سقف و چکه آب به داخل منزل. لذا باید در طراحی شقف شیبدار پروانه ای این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

رنگ سقف شیبدار

نقش رنگ سقف شیبدار چقدر مهم است؟

رنگ سقف شیبدار

رنگ سقف شیبدار

بسیار از مشتریان سقف شیبدار توجه کمی به رنگ دارند. گویا کلا برایشان مهم است که سقف شیبدار فقط نزولات آسمانی را از روی سقفشان به پایین بریزد و تمام. این در حالی است که نقش رنگ سقف شیبدار چندان کم نیست و باید به اندازه سایر فاکتور های اساسی که در انتخاب سقف شیبدار مورد توجه قرار میدهیم به آن توجه شود.

جدای از سلیقه ی شخصی که در انتخاب رنگ سقف شیبدار حتما تاثیر دار است، عوامل مهم دیگری هم باید مورد توجه قرار بگیرد که در این مجال به آن میپرذازیم.

اهمیت رنگ سقف شیبدار چیست؟

اولین و مهمترین عاملی که بعد از سلیقه ی شخصی در انتخاب رنگ سقف شیبدار بسیار مهم و قابل توجه است، اقلیم و آب و هوای محیطی است. محلی که سقف شیبدار در آن قرار است مورد استفاده قرار بگیرد باید از نظر میانگین دمای سالانه و میزان تابش آفتاب مورد بررسی قرار بگیرد. در مناطقی که در آن روزهای با دمای بالا و تابش مستقیم آفتاب روز های غالب سایت را تشکیل می دهند، باید از رنگ های روشن تری استفاده کرد. چرا که رنگ تیره دمای بیشتری را جذب کرده و همین باعث بالا رفتن دمای محیط داخلی می شود. آن وقت است که باید از وسایل سرمایشی بیشتر استفاده نمود که این امر هم هزینه تمام شده بالایی را در دراز مدت روی دست شما میگذارد. در باغ ویلا ها این موضوع روی دمای محیط خارجی ساختمان و دمای باغ هم تاثیر گذار است. شما به داخل باغ خود میروید و متوجه دمای بالای آن میشوید. بعد از کمی فکر و مشورت سفارش یک فواره  آب نما را در حوض وسط باغ خود میدهید تا دمای باغ متعادل شود. اما بعد از احداث آب نما متوجه میشوید که دما آنچنان هم پایین نیامد. حتی کمی شرجی و آزار دهنده شد. قافل از اینکه سقف شیبدار ساختمان شماست که مسئول این دمای آزار دهنده بوده است.

سقف شیبدار با رنگ تیره دما را جذب کرده و آن را به صورت انتقال تابشی به محیط پیرامون خود داده است و باعث این همه ماجرا شده است. درحالی که با انتخاب یک رنگ مناسب تر برای سقف شیبدار حتی شاید احتیاجی به احداث آب نما پیدا نمیشد.

این موارد به صورت برعکس هم صادق است. در مناطقی که دمای میانگین سالانه به نسبت پایین تری دارد، بهتر است از سقف شیبدار با رنگ های روشن تر استفاده شود. این امر با جذب گرمای بیشتر به شما کمک میکند تا دمای داخلی ساختمان و محیط خارجی و باغ ویلای خود را با زینه بسیار کمتری به میزان ایده آل نزدیک کنید و از آن لذت ببرید.

چرا استفاده از سقف شیبدار

چرا استفاده از سقف شیبدار آن هم در مناطق با بارش کم

چرا استفاده از سقف شیبدار

چرا استفاده از سقف شیبدار

چرا استفاده از سقف شیبدار

این سوالی هست که برای بسیاری از صاحبان ممالک مسقر در مناطق کم بارش پیش می آید که چرا استفاده از سقف شیبدار؟ آن ها معمولا با گذشتن از کنار خانه هایی که مشغول نصب سقف شیبدار هستند با این سوال مواجه میشوند. با خود میگویند مگر در شهر ما چقدر بارندگی میشود که افرادی حاضرند هزینه کنند و برای خانه های خود از سقف های شیبدار استفاده کنند؟

حرف آن ها کاملا درست و منطقی است. واقعا وقت خبری از بارندگی های شدید و فصلی نیست، چه لزومی دارد که از سقف های شیبدار استفاده کنیم؟ به خوبی میدانم که شما کاملا آگاهید که دلایل بسیاری برای این کار وجود دارد و بارندگی تنها دلیل استفاده از سقف شیبدار نیست. در ادامه بیشتر به این سوال میپرذازیم که چرا استفاده از سقف شیبدار؟

اولین بار که بشر در سازه های خود از سقف شیبدار استفاده کرد، دقیقا دنبال همین موضوع بود که آب ناشی از بارش برف و باران را از روی سقف خانه اش به پایین هدایت کند. ولی این کاربرد حتی در قرون وسطا هم دیگر تنها کاربرد این سقف ها نبود. حتی کمی بعد کلا این کاربرد از ویژگی های سقف شیبدار حذف شد. چرا که با روش های جدید که قیر گونی یکی از آنها بود. با هزینه کمتر و نصب راحت تر. ولی عامل دیگری همچنان باعث برتری سقف شیبدار شده که آن زیبایی هست. به راحتی و با صرف کمترین هزینه متوانید با استفاده از یک سقف شیبدار ساده که البته نصب سریعی هم دارد ظاهر محل را از این رو به آن رو کند.

فرض کنید شما قصد خرید منزل را دارید. دوخانه در کنار هم هستند. یکی معمولی با سقف قیرگونبی شده و دیگری مجهز به سقف شیبدار. کاملا مشخص و معلوم است که در شرایط مساوی تصمیم به خرید برای ساختمانی خواهد بود که سقف شیبدار دارد.

پس دیدید که سقف شیبدار به راحتی میتواند ارزش ریالی محل زندگی یا کار شما را چند برابر کند. و این پاسخی مناسب برای سوال چرا استفاده از سقف شیبدار باشد.

 

 

عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار

عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار

عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار

عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار

اولین عامل از عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار شناخت مشتری است

وقتی قرار است به عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار بپردازیم، اولین نکته این است که باید خود را جای مشتری گذاشته و از زاویه دید او به ساختمان نگاه کنیم. در این صورت است که میتوانیم عامل مهم زیبایی را به عنوان یکی از عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار ، به خوبی در طراحی خودمان لحاظ کنیم. پس در مرحله ی اول و قبل از از کشیدن قلم روی کاغذ به قصد طراحی، باید جلسه ای مفصل با کارفرما داشته باشیم. در این جلسه نباید از ساختمان و نوع سقف درخواستی صحبت کنیم؛ بلکه باید یا صحبت های متفرقه و هدفمند به سلایق کارفرما پی ببریم. آنوقت سلایق مشتری را با اطلاعات خود درباره سقف ترکیب میکنیم. بعد از آن خواهید دید که چگونه زیباترین طرح ممکن برای آن پروژه در ذهن شما نقش خواهد بست. سپس با توجه به آن طرح ذهنی، به طراحی سقف میپردازیم. طرحی که مطمئنا بسیار مورد قبول کارفرما قرار خواهد گرفت.

عوامل محیطی عاملی مهم در طراحی سقف شیبدار

بعد طراحی و شکل ظاهری سقف به سراغ سایر عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار میرویم. دیگر کار ما با مشتری تمام شده و اکنون باید اقلیم آب و هوایی و منطقه ای را مورد بررسی و تحقیق و تفحص قرار دهیم. بسیاری از نکات در این زمینه مهم و قابل توجه هستند  و در زمینه عامل اقلیم از عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار باید مورد توجه قرار گیرند.

بارندگی حرف اول را در این میان میزند. میزان بارش سالانه و فصلی و نوع قالب بارندگی های سالانه و فصلی بسیار مهم هستند و در زمینه های زیادی در طراحی سقف شیبدار مثل تعیین زاویه شیب سقف نقش بازی میکنند. برف به زاویه ی بیشتری در طراحی سقف احتیاج دارد تا بعد از بارش بدون نیاز به برف روبی خودش از روی بام تخلیه شود در حالی که این موضوع برای مناطقی که بارش باران را به عنوان بارش قالب در اقلیم خود دارند زیاد لازم به رعایت کردن نیست. نمیتوان همیشه با شیب زیاد این گونه موانع را از سر راه برداشت، چرا که شیب زیاد خود باعث کاهش حجم و فضای مصرفی داخل ساختمان میشود. البته با تحلیل بیشتر زاویه بارش میتوان بهترین شیب را برای سقف در نظر گرفت که صدای برخورد باران به سقف را تا حد زیادی کاهش بدهد. این موضوع در ادامه مورد بحث قرار میگیرد.

جهت باد قالب و سرعت آن هم از مهمترین عوامل در طراحی سقف شیبدار میباشد. اگر این عامل به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد در آینده رضایت مشتری را به همراه خواهد داشت. و همه خوب میدانیم که مشتری راضی با خود مشتریان دیگری را به سراغ ما می آورد. در مقابل اگر این از بررسی این عامل غفلت کنیم؛ احساس نارضایتی مشتری در هنگام استفاده از محصول و خدمات ما تنها چیزی هست که برایش میماند و این به معنای پیشرفت شغلی برای ما نخواهد بود. اما چطور این عامل تا این حد مبتواند مهم باشد؟

در جواب باید به صدا برخورد باران به سقف اشاره کنیم. ما میتوانیم با تحلیل درست جهت و سرعت باد زاویه قالب ریزش باران به سمت زمین را تعیین کنیم. این زاویه به ما کمک میکند تا بهترین زاویه را برای سقف شیبدار در نظر بگیریم. زاویه ای که هرچه هم راستا تر با جهت فرود قطرات باران باشد صدای کمتری تولید میکند. و صدای کمتر یعنی آرامش و رضایت بیشتر برای مشتری.

شاید با خود بگویید خوب میشود از سقف هایی شیبدار کم صدا تر مثل آکروتایل استفاده کنیم و این همه زحمت تحلیل و بررسی به خودمان ندهیم!! این کاملا درست است و ما در مقاله های بعدی به نوع سقف شیبدار خواهیم پرداخت ولی در شرایطی که مشتری بودجه ی کمی برای سقف شیبدار در نظر گرفته ؛ نمیشود از سقف های گرانتر استفاده کنیم. بلکه باید جنس های ارزانتری مثل آندولین و … را مورد استفاده قرار دهیم که معمولا تنها عیب آنها صدای بالای آن در هنگام بارندگی میباشد. و این ما هستیم که با یک بررسی و تحلیل چند روزه میتوانیم زاویه ای دقیق و حساب شده به سقف بدهیم تا مشتری سقفی ارزان و زیبا و البته ساکت و سرشار از آرامش بالای سرش داشته باشد. همین آرامش است که برای ما مشتری آور و پول ساز خواهد بود.

عوامل مهم دیگر از عوامل موثر در طراحی سقف شیبدار را در مقالات بعدی مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما در مرکز سقف شیبدار مشهد، با نام تجاری سقف باران، همواره اصول و عوامل مهم در طراحی قف شیبدار را مورد بررسی قرار میدهیم تا بهترین و ارزان ترین و در عین حال آرامش بخش ترین سقف شیبدار را برای شما به ارمغان بیاوریم. آرامش شما عامل پیروزی و هدف اصلی ماست.

سقف شیبدار شینگل

بررسی تاریخچه، مزایا و معایب سقف شیبدار شینگل

سقف شیبدار شینگل

سقف شیبدار شینگل

شینگل

سال ۲۰۰۲ بود که برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا، صحبتی از نوعی سقف شیبدار جدید بر زبان ها افتاد. کارخانه ای با توجه به دستاوردهای جدید علمی، نوعی سقف ابداع کرده بودن که مزایای خوبی به مشتریان خود ارائه میکرد. شینگل نامی بود که برای این سقف شیبدار مورد استفاده قرار گرفت. این سقف پس از طی مراحل اولیه به مرحله تولید انبوه و استفاده تجاری رسید. باتوجه به مزایای بالای که این سقف جدید برای ساختمان ها داشت، به زودی توانست جای خودرا در میان مردم باز کرده به وفور در ساختمان ا مورد استفاده قرار گیرد.

بعد از آمریکا شینگل بازار خود را در میان مردم کانادا پیدا کرد و بعد از آن در اروپا شایع شد. تغریبا برای بیشتر سقف های شیبدار مورد استفاده قرار گرفت. این سقف جای سقف های سنگین سفالی را در همه جا میگرفت؛ چرا که علاوه بر سبک بودن از نصب و نگه داری بسیار ساده ای برخوردار بود. این سقف ها حوالی سال ۱۳۸۰ به ایران هم راه پیدا کرد.

کار به جایی رسید که در سال ۲۰۱۱ این سقف به پرفروش ترین سقف شیبدار در قاره آمریکا و اروپا تبدیل شد.

برای تولید این سقف شیبدار از سیلیس و مشتقات نفتی در لایه های گوناگون استفاده میشود که با لایه فایبر گلاس مقاوم شده است. دانه های معدنی اسلیت، برای ایجاد یک رنگ مقاوم و چشم نواز در این سقف شیبدار مورد استفاده قرار گرفته است. این سقف ها برای دوام بیشتر در برابر عوامل محیطی ایزوله شده است. به طور مثال انعکاس نور خورشید در شینگل به حداقل خود رسیده. تغییرات دما حتی در بازه های دمایی -۲۰ تا ۴۰ تاثیر تخریبی بسیار کمی روی سقف شیبدار شینگل دارد. این سقف شیبدار انعطاف پذیر بوده و در برابر ضربه مقاوم است. در برابر بادهای شدید به راحتی میتوان به آن اعتماد کرد. انعطاف پذیری آن باعث شده که برای هر طرحی از سقف های شیبدار به راحتی قابل استفاده باشد.

سقف شیبدار شینگل، برای سقف هایی با شیب بیشتر از ۳۰ درصد بسیار مناسب هستند. البته کیفیت بالای آن ها باعث شده تا گاها برای پوشش دیوار های عموده نیز مورد استفاده قرار گیرند.

از معایب این سقف ها میتوان به این موارد اشاده کرد که اگر به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرند، عایق حرارتی خوبی نخواهند بود. دیگر اینکه شینگل عایق صوتی خوبی هم نیست و در زمان بارندگی سرو صدای بالایی تولید میکند.

ما در مرکز سقف شیبدار سقف باران شینگل را به قیمت نمایندگی پخش در اختیار شما قرار میدهیم. کافیست با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.